Loading...

Grand Prix

Zapraszamy na zupełnie nową formułę zawodów kolarskich w naszym Mieście, które odbywać się będą na nowotarskim „welodromie”, czyli popularnym „Kole” obok Hali Lodowej.

Ścigać będziemy się w formule „wyścigu eliminacyjnego”, czyli co drugie okrążenie ostatni odpada, jak i w formule wyścigu punktowego.

Regulamin GRAND PRIX NOWEGO TARGU

Druga edycja odbędzie się

19 września 2017 o godz. 18:00 (WTOREK)

ZAPRASZAMY!!!

RELACJA Z PIERWSZEJ EDYCJI

Inauguracyjne Grand Prix Nowego Targu za nami. Było wyśmienicie. Pogoda dopisała, frekwencja jak na pierwszy raz także. Zebraliśmy cenne doświadczenie, które wykorzystamy przy kolejnych edycjach.

Rozegrane zostały dwa biegi. Pierwszy, czyli australijski, polegał na tym, że co drugie okrążenie ostatni zawodnik odpadał. Straszna męka  Trzeba było się mocno pilnować i starać się być z przodu cały czas. Rywalizację wygrał Maciej Biedrończyk z LUBOŃ Skomielna Biała Head Team przed Jarosławem Żurem z tego samego klubu. Trzeci finiszował (i to na pożyczonym rowerze) Władysław Balakowicz z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego.

Drugim biegiem był wyścig punktowy. Zasady były prostsze, ponieważ tutaj nikt nie odpada (chyba, że był zdublowany). Co trzecie okrążenie zdobywało się punkty 5-3-2-1, a wygrywał ten zawodnik, który po dziesięciu punktowanych rundach uzbierał największą ilość punktów. Tutaj znów najlepszy okazał się Maciej Biedrończyk z LUBOŃ Skomielna Biała Head Team przed Jarosławem Żurem. Honor NKK uratował Marcin Węgrzyn, który był trzeci.

W obu biegach kolarze łącznie przejechali ok. 32 km po 400 metrowym torze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, jak i licznie przybyłej publiczności. Zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się 19 września (wtorek) o godz. 18:00

Dziękujemy także naszym sponsorom:
Firmie KOMPEX
MaxMil
Gena
Willa nad Dunajcem

Obsługę medyczną zapewniła nam firma
COR-MED Grzegorz Jaskulski http://www.cormed.org.pl

Zdjęcia Michał Adamowski
Dziękujemy!
GPNT-6-antique
GPNT 5
GPNT 4
GPNT 3
GPNT 2
GPNT 1