Loading...
Blog
22
04
2024

20.04.2024 – Inauguracja sezonu MTB

Startem w Pucharze Polski w Ogrodniczkach koło Białegostoku rozpoczęliśmy tegoroczny sezon wyścigów w kolarstwie górskim MTB XC. Musimy przyznać iż nie był to nasz najlepszy występ… A wszystko przez defekty….

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali bardzo ciekawą, szybką i techniczną trasę, na której nasi zawodnicy czuli się dobrze. Najlepszy wynik „wykręcił” Albert Głowa, który w wyścigu Masters 1 prowadził przez większość wyścigu, lecz złapana „guma” na ostatniej rundzie spowodowała, iż linię mety minął na 2 pozycji.

❝𝐆łó𝐰𝐧𝐲𝐦 𝐜𝐞𝐥𝐞𝐦 𝐰𝐲𝐣𝐚𝐳𝐝𝐮 𝐧𝐚 𝐭𝐚𝐤 𝐨𝐝𝐥𝐞𝐠ł𝐞 𝐳𝐚𝐰𝐨𝐝𝐲 𝐛𝐲ł𝐨 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝𝐞 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐦 𝐚𝐛𝐲 𝐳𝐚𝐜𝐳ąć 𝐨𝐛𝐲𝐰𝐚ć 𝐬𝐢ę 𝐳 𝐝𝐮ż𝐲𝐦𝐢 𝐢𝐦𝐩𝐫𝐞𝐳𝐚𝐦𝐢. 𝐍𝐚𝐬𝐳𝐚 𝐦ł𝐨𝐝𝐳𝐢𝐞ż 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐢𝐚ł𝐚 ł𝐚𝐭𝐰𝐞𝐠𝐨 𝐳𝐚𝐝𝐚𝐧𝐢𝐚, 𝐛𝐨𝐰𝐢𝐞𝐦 𝐛𝐫𝐚𝐤 𝐩𝐮𝐧𝐤𝐭ó𝐰 𝐰 𝐏𝐏 𝐳 𝐮𝐛𝐢𝐞𝐠ł𝐞𝐠𝐨 𝐫𝐨𝐤𝐮 𝐬𝐩𝐨𝐰𝐨𝐝𝐨𝐰𝐚ł 𝐮𝐬𝐭𝐚𝐰𝐢𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐧𝐚 𝐬𝐭𝐚𝐫𝐜𝐢𝐞 𝐰 𝐨𝐬𝐭𝐚𝐭𝐧𝐢𝐜𝐡 𝐫𝐳ę𝐝𝐚𝐜𝐡. 𝐂𝐞𝐥 𝐛𝐲ł 𝐣𝐞𝐝𝐞𝐧 – 𝐮𝐤𝐨ń𝐜𝐳𝐲ć 𝐳𝐦𝐚𝐠𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐢 𝐬𝐩𝐫ó𝐛𝐨𝐰𝐚ć „𝐩𝐫𝐳𝐞𝐛𝐢ć 𝐬𝐢ę” 𝐧𝐚 𝐣𝐚𝐤 𝐧𝐚𝐣𝐰𝐲ż𝐬𝐳ą 𝐥𝐨𝐤𝐚𝐭ę – 𝐤𝐨𝐦𝐞𝐧𝐭𝐮𝐣𝐞 𝐭𝐫𝐞𝐧𝐞𝐫 NKK Jakub Surówka 

Nasz najmłodszy kolarz, Maciek Dziadkowiec, dla którego był to tak naprawdę pierwszy start w zawodach MTB, zajął 35 miejsce w kategorii żak. W najliczniej obsadzonej grupie wiekowej – młodzików (62 zawodników), Franek Leśnicki w połowie dystansu jechał mniej więcej w środku stawki,  jednak 3km przed metą zerwał łańcuch i biegnąc do mety spadł na 59 pozycję.

W najbardziej prestiżowej kategorii – Elity mężczyzn, swój debiut zanotował Karol Bubisz, który linię mety minął jako 40, a w klasyfikacji zawodników do 23 lat (młodzieżowiec) wywalczył 21 lokatę.

Jak to mówią „pierwsze śliwki robaczywki”, sezon rozpoczęty, a my skupiamy się teraz na kolejnych wyścigach.

Wyniki:

2 – Albert Głowa / Masters I
21 – Karol Bubisz / Młodzieżowiec U23
35 – Maciej Dziadkowiec / Żak
59 – Franciszek Leśnicki / Młodzik

——
Fot. własne
https://kross.eu/pl  http://www.kompex.pl / https://tracktech.pl/ https://enervigo.com/ / https://gena.pl / 

http://maxmil.pl / tebeo-projekt / http://sportscamp.pl 

Nowotarski Klub Kolarski:Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Nowy Targ