Loading...
Blog
08
02
2018

TRENINGI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

PLAKAT 2018 (1332 x 882)

Lubisz jeździć na rowerze? Szukasz miejsca w którym w grupie rówieśników i pod okiem wykwalifikowanego trenera będziesz mógł/a rozwijać swoją pasję? Kochasz kolarstwo górskie lub szosowe?

Zatem dobrze trafiłeś/aś.

Nowotarski Klub Kolarski prowadzi zajęcia rowerowe dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia dla młodzieży od 13-tego roku życia odbywają się od stycznia do grudnia 2018

Zajęcia dla dzieci od 7-mego roku życia odbywają się od kwietnia do września 2018

Podstawowym treningiem prowadzonym przez nasz Klub jest trening na rowerze mający na celu zapewnienie uczestnikom możliwości wszechstronnego rozwoju fizycznego, poprawienia kondycji oraz ogólnej sprawności fizycznej i funkcjonalnej organizmu. Kładziemy nacisk na pracę o charakterze ogólnorozwojowym, jak również akcentujemy rozwój cech motorycznych. Nauczamy techniki jazdy na rowerze w terenie oraz podstawowych zasad taktyki kolarskiej przydatnej na zawodach w których aktywnie bierzemy udział. Podczas zajęć nauczymy się podstawowej obsługi i konserwacji roweru. Zmiana dętki, konserwacja napędu, podstawowe regulacje – hamulce, napęd, kokpit. Szczególny nacisk kładziemy na zasady bezpieczeństwa związanego z poruszaniem się po publicznych drogach jak i w terenie.

Niestety w naszych warunkach klimatycznych niemożliwa jest jazda na rowerze przez cały rok. Dlatego też treningi typowo rowerowe przeplatane są zajęciami spinningowymi czyli „jazdą” na rowerach stacjonarnych pod dachem, zajęciami ogólnorozwojowymi w sali gimnastycznej i treningami biegowymi w terenie.

Kolarstwo to nasza pasja! Zapraszamy!

Kontakt do trenera – 660 548 810‬

R E G U L A M I N 

O Ś W I A D C Z E N I E / Z G O D A

Nowotarski Klub Kolarski:Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Nowy Targ